UA Рус

ЮНЕСКО рекомендує всім країнам заборонити використання смартфонів у школах

 ЮНЕСКО рекомендує всім країнам заборонити використання смартфонів у школах

Міжнародна організація ЮНЕСКО рекомендує всім країнам заборонити використання смартфонів у школах. Це допоможе уникнути порушення навчального процесу, покращити навчання та допомогти захистити дітей від кіберзалякувань.

Відповідна доповідь була оприлюднена у пресцентрі організації. Там зауважили, що цифрові технології, включно зі штучним інтелектом, завжди повинні підкорятися "людиноцентричному баченню" освіти й ніколи не витісняти особисте спілкування з учителями.

Також в міжнародній організації впевнені, що позитивний вплив цифрових технологій на результати навчання та економічну ефективність може бути переоціненим, а нове не завжди є кращим. ЮНЕСКО закликало політиків не нехтувати "соціальним виміром" освіти, де студенти навчаються віч-на-віч, оскільки дедалі більше навчання переміщується в інтернет, особливо в університетах.

"Цифрова революція має бути спрямована на покращення навчального досвіду та на добробут студентів і вчителів, а не на шкоду їм. Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-зв’язки не замінять спілкування людей", - каже гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азуле. 

Підпишіться на email розсилку!

Крім цього, надмірне або невідповідне використання учнями технологій у класі та вдома (смартфонів, планшетів чи ноутбуків), може відволікати, заважати та негативно впливати на навчання. В ЮНЕСКО вважають, що країни "усвідомили важливість того, щоб учні були на першому місці", коли мова зайшла про цифрові технології.

В доповіді навели приклад Китаю, де дітям заборонили брати мобільні телефони до школи. На підставі аналізу 200 систем освіти в усьому світі ЮНЕСКО підрахувало, що кожна четверта країна заборонила використання смартфонів у школах. Серед них - Франція, яка запровадила таку заборону у 2018 році, і Нідерланди, які запровадять обмеження з 2024 року.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача