UA Рус

Освітній омбудсмен долучився до суспільної дискусії щодо кількості шкільних предметів

19 квітня 2023 1448 Друк
Освітній омбудсмен долучився до суспільної дискусії щодо кількості шкільних предметів

В суспільстві триває дискусія щодо кількості предметів, які сьогодні вивчають українські школярі. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов також долучився до обговорення та поділився власною думкою щодо даного питання.

Далі – пряма мова:

Останнім часом тема кількості шкільних “предметів” є предметом (вибачте за гру слів) палких дискусій в суспільстві та в освітянській спільноті.

Причому ця дискусія, з подання не дуже компетентних або виразно зацікавлених осіб, маніпулятивно переводиться у русло “яких предметів ви хочете позбавити наших дітей”.

Коротка відповідь – ми маємо дбати не про “предмети”, а про рівень освіти наших дітей. А це – хоча і пов’язані, але далеко не тотожні речі.

Шкілький “предмет” – то дещо штучно виокремлена в інтересах організації освітнього процесу частина змісту освіти.

Для нас же головним мають бути не “предмети”, а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти. А тут варіацій може бути дуже багато – залежно від запитів та потреб саме наших дітей.

Підпишіться на email розсилку!

Ось це ми маємо робити, про це маємо дбати, а не про перелік “предметів”, набір яких дуже і дуже відрізняється у різних країнах.

І, якщо подивитися на загал, Україна, на жаль, має одне із сумнівних перших місць за кількістю “предметів”.

І в той же час маємо доволі посередні, щоб не використовувати більш неприємні визначення, результати за якістю освіти: достатньо подивитися результати міжнародного дослідження PISA.

Чому такі палки дискусії – відповідь проста: переформатування змісту освіти буде мати наслідком те, що багатьом в освіті доведеться рішуче оновлювати свої навички та методичні підходи, опановувати нові методики викладання, серйозно перенавчатися. А це не всім до вподоби. Тому і спротив.

Але зробити це все одно доведеться, який би спротив оновленню освіти ми не долали.

Бо дітей треба вчити тому, що їм дійсно потрібно у житті. І вчити зацікавлено: щоб школа була тим місцем, куди дитина хоче і буде йти з бажанням, щоб розвиватися і опановувати нові знання.

Ці знання і вміння їх використовувати (це називається компетентності), які людині потрібні у реальному житті: не лише дорослому, колись потім, а вже тут і зараз.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача