UA Рус

Як допомогти дитині адаптуватися в новій школі: поради для батьків

09 липня 2023 1036 Друк
Як допомогти дитині адаптуватися в новій школі: поради для батьків

Перехід дитини в нову школу викликає у неї занепокоєння, тривогу та стрес. Адже доведеться змінювати не лише навчальний заклад, а й вчителів, втрачати друзів, доведеться налагоджувати стосунки на новому місці. Головним завданням батьків в цей період – зробити перехід у нову школу комфортним. Для цього існує декілька простих рекомендацій, яким слід дотримуватись батькам, аби допомогти дитині швидше адаптуватися на новому місці.

1.Справити перше враження.

Обговоріть з дитиною, яке враження їй хотілось би справити не тільки на однокласників, а й на вчителів. Її слід підготувати до того, коли вона вперше з’явиться у новому класі, то стане об’єктом уваги. Тим часом вона має бути приязною, дивитися однокласникам та педагогам в очі, уважно слухати, ввічливо відповідати. Таким чином вона справить гарне враження й почуватиметься у новій ситуації більш комфортно.

2. Подружитись.

Нагадайте дитині про те, як краще представитись, і порозмовляйте про різні способи потоваришувати з іншими дітьми, наприклад, про такі як:

  • ставити запитання про іншу людину;
  • розповісти що-небудь цікаве про себе;
  • розповісти про свої захоплення, хобі та знайти спільні інтереси;
  • запросити іншу дитину пограти або посидіти разом;
  • посміхатись;
  • робити щось по черзі.

3. Повертатись додому.

Оговоріть з дитиною маршрут, яким вона повертатиметься додому після школи. Нагадайте правила безпеки. Можна разом пройтись додому по маршруту.

4. Брати участь.

Дізнайтесь, які гуртки є у школі, та оговоріть з дитиною, який би з них вона хотіла відвідувати. Це чудовий спосіб не лише покращити навички та оволодіти новими вміннями, а й знайти нових друзів.

Підпишіться на email розсилку!

5. Чого очікувати.

Порозмірковуйте з дитиною про те, що її може чекати в новій школі. Розкажіть про нові предмети, які вона буде вивчати в новому навчальному році, розпорядок навчального дня тощо.

6. Способи отримати хороший старт.

Обговоріть, які почуття та емоції могли б допомогти вашій дитині ознаменувати хороший старт у перший день навчання. Гарними ідеями можуть бути улюблений сніданок, для якого дитина повинна буде встати раніше, щоб уникнути поспіху, завчасне збирання рюкзака, щоб вивільнити додатковий час на зустріч із друзями перед уроком або зустріч з дітьми на автобусній зупинці та спілкування з ними.

7. Страхи та побоювання.

Запитайте у дитини, що її непокоїть, про що вона хвилюється, та знайдіть спосіб розвіяти всі її страхи та побоювання.

8. Плани після занять у школі.

Дізнайтесь, чим би дитина хотіла зайнятися після школив перший день, і сплануйте все так, щоб ви обидва весь день з нетерпінням чекали цього.

9. Попередні школи.

Обговоріть, що ваша дитина любила у своїй старій школі та дізнайтесь про подібні можливості у новій. Це допоможе вашій дитині перенести й закріпити позитивні враження та спогади в нових обставинах.

10. Досягнення.

Запитайте у дитини, яких би цілей вона хотіла досягти на першому тижні навчання, або через місяць, наприкінці семестру та занотуйте їх. Послідовне досягнення бажаного дозволить набувати позитивного досвіду у новій школі та покращить процес адаптації.

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача