Перехід дитини в нову школу викликає у неї занепокоєння, тривогу та стрес. Адже доведеться змінювати не лише навчальний заклад, а й вчителів, втрачати друзів, доведеться налагоджувати стосунки на новому місці. Головним завданням батьків в цей період – зробити перехід у нову школу комфортним. Для цього існує декілька простих рекомендацій, яким слід дотримуватись батькам, аби допомогти дитині швидше адаптуватися на новому місці.
1.Справити перше враження.
Обговоріть з дитиною, яке враження їй хотілось би справити не тільки на однокласників, а й на вчителів. Її слід підготувати до того, коли вона вперше з’явиться у новому класі, то стане об’єктом уваги. Тим часом вона має бути приязною, дивитися однокласникам та педагогам в очі, уважно слухати, ввічливо відповідати. Таким чином вона справить гарне враження й почуватиметься у новій ситуації більш комфортно.
2. Подружитись.
Нагадайте дитині про те, як краще представитись, і порозмовляйте про різні способи потоваришувати з іншими дітьми, наприклад, про такі як:
3. Повертатись додому.
Оговоріть з дитиною маршрут, яким вона повертатиметься додому після школи. Нагадайте правила безпеки. Можна разом пройтись додому по маршруту.
4. Брати участь.
Дізнайтесь, які гуртки є у школі, та оговоріть з дитиною, який би з них вона хотіла відвідувати. Це чудовий спосіб не лише покращити навички та оволодіти новими вміннями, а й знайти нових друзів.
5. Чого очікувати.
Порозмірковуйте з дитиною про те, що її може чекати в новій школі. Розкажіть про нові предмети, які вона буде вивчати в новому навчальному році, розпорядок навчального дня тощо.
6. Способи отримати хороший старт.
Обговоріть, які почуття та емоції могли б допомогти вашій дитині ознаменувати хороший старт у перший день навчання. Гарними ідеями можуть бути улюблений сніданок, для якого дитина повинна буде встати раніше, щоб уникнути поспіху, завчасне збирання рюкзака, щоб вивільнити додатковий час на зустріч із друзями перед уроком або зустріч з дітьми на автобусній зупинці та спілкування з ними.
7. Страхи та побоювання.
Запитайте у дитини, що її непокоїть, про що вона хвилюється, та знайдіть спосіб розвіяти всі її страхи та побоювання.
8. Плани після занять у школі.
Дізнайтесь, чим би дитина хотіла зайнятися після школив перший день, і сплануйте все так, щоб ви обидва весь день з нетерпінням чекали цього.
9. Попередні школи.
Обговоріть, що ваша дитина любила у своїй старій школі та дізнайтесь про подібні можливості у новій. Це допоможе вашій дитині перенести й закріпити позитивні враження та спогади в нових обставинах.
10. Досягнення.
Запитайте у дитини, яких би цілей вона хотіла досягти на першому тижні навчання, або через місяць, наприкінці семестру та занотуйте їх. Послідовне досягнення бажаного дозволить набувати позитивного досвіду у новій школі та покращить процес адаптації.
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном