Концентрація – це вміння зосереджувати увагу на об’єкті чи діяльності, водночас подумки звільнившись від іншого. Часто доволі складно утримати увагу на одній задачі тривалий час. Особливо це важко дається дітям, які легко відволікаються та втрачають цікавість до процесу. Таке вміння необхідно постійно тренувати, щоб допомагати мозку краще працювати. Задля цього існує декілька дієвих способів, що покликані вдосконалити вміння концентруватися й краще запам’ятовувати, та налаштуватися на новий навчальний рік.
Відмова від багатозадачності
Виконуючи декілька завдань одночасно, здається, що почуваєшся продуктивнішим. Однак це не так, бо багатозадачність – швидкий шлях до вигорання. Тож не варто робити домашнє завдання з математики під спів улюбленого виконавця чи розмовляючи з другом або подругою телефоном. Це не лише заважає зосередитися, але й погіршує якість виконуваної роботи.
Усунення факторів, що відволікають
Корисно практикувати час наодинці з собою або час, коли ніхто і ніщо не відволікає від завдань. Варто закрити всі соціальні мережі та інші додатки, вимкнути сповіщення, сховати телефон та зосередитися на справі, які необхідно завершити. Це може бути непросто спочатку, але з часом можна звикнути.
Час на перерви
Довге зосередження на чомусь одному протягом тривалого часу може призвести до погіршення уваги – так працює наш мозок. Тож важливо час від часу фокусуватися на іншому виді діяльності або робити невелику розминку. Це допоможе повернути концентрацію і зберегти продуктивність.
Плануючи завдання, можна спробувати метод Pomodoro – «розбивання» роботи на інтервали. Кожен триває 25 хвилин, протягом яких треба працювати над завданням. Потім – зробити 5-хвилинну перерву і знову працювати упродовж 25 хвилин. Після чотирьох робочих відтинків часу потрібно зробити довшу перерву – 15-30 хвилин.
Налагодження режиму дня
Ввечері, перед сном, варто дотримуватись певних рекомендацій:
Організація правильного режиму харчування
Важливу роль у життєдіяльності організму займає правильне харчування. Раціон має бути корисним та збалансованим. Варто обмежити споживання солодких продуктів і напоїв. Натомість обирати сезонні фрукти й овочі, продукти з високим вмістом клітковини, корисних жирів.
Тренування мозку
Науковці доводять, що тренування мозку покращують когнітивні здібності, в тому числі й концентрацію. Складайте пазли, розвʼязуйте кросворди й судоку, навчіться грати в шахи.
Дотримання таких простих порад допоможе стати уважнішим й швидше виконувати повсякденну роботу та завдання.
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном