Укр Рус

Як підтримувати емоційний зв’язок з дитиною на відстані: поради для татусів

17 вересня 2022 317 Друк
Як підтримувати емоційний зв’язок з дитиною на відстані: поради для татусів

Через війну тисячі українських сімей змушені були покинути рідні домівки та переїхати у безпечні місця. В той самий час діти переживають розлуку з татусями, які продовжують працювати в Україні, волонтерять чи захищають нашу країну. У цей складний період життя важливо за найменшої можливості намагався спілкуватися з дитиною та підтримувати контакт.  

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та дитячі психологи телеграм-каналу «Підтримай дитину» продовжують надавати поради для тат на випадок, коли вони перебувають далеко від дитини.

Виховувати дитину дистанційно дуже важко, але велику роль відіграє якість спілкування та емоції, які отримує дитина від батьків. Дуже важливо, щоб вона відчувала вашу підтримку і знала, що залишаєтесь поряд навіть на відстані. Дитина має відчувати, що ви цікавитеся нею, знати, що вона може на вас покластися у будь-якій ситуації.

Підпишіться на email розсилку!

Як і про що спілкуватися з дитиною, якщо зараз ви далеко від неї?

  • Ставте питання про те, як минув її день. Це не має бути питання для контролю, спробуйте побудувати діалог з позиції «що цікавого відбулося за цей день?»
  • Питайте в дитини, які були уроки, що було найцікавіше протягом дня. Попросіть розповісти, що нового дитина дізналася. Пригадайте, як цю тему вивчали ви, і чесно скажіть, що вже нічого не пам‘ятаєте з того часу.
  • Дізнайтеся в дитини, який предмет їй подобається найбільше і чому. Можливо, дитині подобається, як його викладають, чи вчитель, який викладає. Тоді обов’язково надалі цікавтесь, як минув саме цей урок. 
  • Будуйте спільні теми. Якщо дитині подобається якась тема/навчальний предмет, спробуйте знайти додаткову цікаву інформацію та наступного разу поділіться нею з дитиною.
  • Будуйте спільні інтереси. Дізнавайтеся в дитини, що їй цікаво, спробуйте знайти спільну справу, якою могли б займатися дистанційно. Наприклад, це може бути якась віртуальна командна гра, де ви б могли виступати командою, чи почніть грати з дитиною в шахи чи іншу гру, за власними правилами.

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача