UA Рус

Як психологічно підготуватися до можливих техногенних катастроф та убезпечити себе та своїх дітей

29 червня 2023 403 Друк
Як психологічно підготуватися до можливих техногенних катастроф та убезпечити себе та своїх дітей

Росія продовжує тактику ядерного шантажу, використовуючи окуповану ЗАЕС. Ситуація загострюється щодня, однак наразі залишається стабільно напруженою. В той самий час кожен українець повинен чітко усвідомлювати можливі ризики та знати, як діяти в разі аварії техногенного характеру. ГО «Підтримай дитину» розробила рекомендації, як психологічно підготуватися до можливих техногенних катастроф та убезпечити себе та своїх дітей.

До аварії

Зберігайте спокій! Наша нормальна перша реакція це страх та тривога, особливо коли поряд з вами діти. Проте діти, особливо маленькі, переймають ваші емоції, навіть коли не розуміють в чому загроза  вони просто панікують разом з вами. Діти старшого віку, як би ми не намагалися вберегти їх від новин, чують новини та також відчувають загальне занепокоєння.

Складіть план дій на різні ситуації. Спокійно прочитайте алгоритми та інструкції, які надає МОЗ та ДСНС, визначте, які дії у випадку загрози маєте зробити ви, які мають зробити діти. Наприклад, що робити, якщо діти у бабусі чи в дитячому садку.

Поговоріть з дітьми та дайте відповіді на їх питання. Діти відчувають тривожність разом з вами або коли читають новини, чують розмови дорослих. Проте діти багато не знають, тому можуть дофантазовувати, а це може викликати додаткову тривожність.

Поговоріть з дітьми спокійно, дайте відповіді на їх питання, поясніть, що таке радіація.

Підготуйте пам’ятку дій для себе та дитини. В стресовій ситуації вам може бути складно загати послідовність дій, рекомендованих МОЗ, проте маючи пам’ятку з алгоритмом дій вам буде легше справитися з панікою, якщо щось станеться, та виконати всі дії чітко.

Поясніть дітям, як діяти під час можливого витоку радіації. Для  молодших дітей ви можете це зробити в ігровій формі, для старших – чітко проговоривши всі нюанси. Впевніться, що діти розуміють алгоритм дій в різних ситуаціях та будуть діяти за вашою інструкцією, якщо це знадобиться. Можна підготувати пам'ятку для дитини або виготовити її разом.

Підготуйте необхідні речі та матеріали відповідно до порад МОЗ та ДСНС. Краще потім розкладете їх, але в потрібну хвилину вони мають бути під рукою.

Слідкуйте за новинами та повідомленнями, аби, у випадку повідомлення про небезпеку, вчасно зреагувати. Проте варто дотримуватися міри у цьому, не перетворюйте своє життя в очікування катастрофи.

Пам’ятайте, що повідомлення про небезпеку має бути розміщено на офіційних джерелах. При цьому ворог може використовувати різноманітну дезінформацію. Не піддавайтеся на провокації, залишайтеся максимально спокійними. У випадку небезпеки – прислухайтеся виключно до офіційних джерел та дійте за вказівками влади.

Якщо сталася техногенна катастрофа, зокрема на ЗАЕС

Дійте відповідно до пам’ятки на випадок аварії та за завчасно продуманим алгоритмом. Ви можете злякатися, проте ви заздалегідь вже продумали всі кроки, знаєте як діяти і маєте дотримуватися плану.

Простежте, аби діти дотримувалися алгоритму дій, який ви з ними склали. Обов’язково зверніть увагу дітей на те, що вони знають як діяти, що ви разом вчилися реагувати на подібні ситуації та знаєте, що робити, а отже впораєтесь разом.

Моделюйте максимально спокійну поведінку. Дитина має відчувати, що поряд з вами у безпеці, що батьки знають, як діяти. Якщо ви будете панікувати дитина буде панікувати разом з вами та не зможе виконувати необхідні зараз дії. Тому виконайте вправи на заспокоєння та тримайте себе в руках, аби дитина відчувала вашу впевненість, навіть, якщо наразі ви не маєте повної інформації та самі хвилюєтесь за наслідки.

Підпишіться на email розсилку!

Надайте дітям просту та максимально точну інформацію зібраним і чітким голосом. Будьте лаконічними! Дитина хвилюється і це є нормальним. В неї виникає багато запитань і якщо маєте інформацію, враховуючи вік дитини, давайте їй відповіді відповідно її віку та рівня розвитку.

Підтримуйте заспокійливі чи відволікаючі дії дитини. Ви можете зробити разом з дітьми заспокійливі дихальні вправи, або надати можливість дітям, якщо це безпечно, погратися поряд з вами телефоном чи іншими речами (враховуючи рівень їх можливого забруднення). Багато вправ та завдань ви знайдете на телеграм-каналі або сайті «Підтримай дитину».

Подбайте про себе. Ви є опорою вашої дитини, тому дуже важливо, аби ви були максимально в ресурсі та могли допомогти дитини як фізично, так і психологічно.

Після аварії техногенного характеру

У випадку, якщо вам потрібно евакуюватися, дотримуйтесь всіх порад ДСНС чи інших органів влади. При цьому поясніть своїй дитині, що ви робите та чому, у тому числі якщо ви маєте потребу залишити улюблену іграшку дитини, зробіть це максимально спокійно та пояснивши дитині, чому ви маєте це зробити (відповідно до її віку та рівня розвитку).

У випадку, якщо ви перемістилися, виконуйте всі інструкції місцевої влади та обов’язково відповідайте на питання дитини, підтримуйте контакт з нею, частіше обіймайте дитину (навіть підлітків), аби вона відчувала що ви поряд.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача