UA Рус

Наталія Піпа про особливості НМТ-2023

21 січня 2023 724 Друк
Наталія Піпа про особливості НМТ-2023

Вчора, 20 січня, Міністерство освіти і науки оприлюднило модель вступних випробувань у 2023 році у вигляді удосконаленого національного мультипредметного тесту. Про особливості цьогорічного випробування розповіла народна депутатка Наталія Піпа для 24 Каналу.

Вона зауважила, що НТМ, який пройде цього року, дуже схожий на той, що був минулого року. Відмінність його в тому, що його складатимуть онлайн. Іспит триватиме 180 хвилин. Абітурієнти складатимуть три предмети в один день. На кожну дисципліну відводиться 60 хвилин. Це довше, ніж минулого року, однак завдання цьогорічного мультитесту будуть складнішими.

На відміну від традиційного ЗНО, мультитест є дешевшим. Торік проводити іспит було складніше, оскільки не встигали створити все програмне забезпечення.

"Торік все було на швидку руку. Було дуже багато людей, які склали на 200. Тест не показував реальну картину знань, тести були спрощеними. Нові екзамени будуть більше схожими на ЗНО, але все одно простішими. Я вважаю, що це допустимо в умовах воєнного стану", - наголосила депутатка.

НМТ-2023 складатиметься з двох обов’язкових предметів (українська мова та математика) та одного додаткового предмета на вибір (історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія). Торік абітурієнти обов’язково складали історію України.

Підпишіться на email розсилку!

"Можемо багато сперечатися, чи це правильно, чи ні. Вважаю, що у наступних роках історія України має бути базовою. Проте зараз, коли є люди, які вступають на медичні, фізичні, хімічні спеціальності, важливо скласти той іспит, який є базовим для них", – зауважила Наталія Піпа.

Також депутатка зазначила, що за час ковіду та війни матимемо пробіл в знаннях, однак наразі головне – ментальне та фізичне здоров’я, а все інше обов’язково надолужимо.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача