UA Рус

НМТ-2024: у МОН планують збільшити кількість предметів

04 серпня 2023 4978 Друк
НМТ-2024: у МОН планують збільшити кількість предметів

За інформацією МОН цьогоріч понад 260 тисяч вступників складали національний мультипредметний тест, що на 20% більше, ніж торік. Як проходить цьогорічна вступна кампанія та яким буде НМТ-2024 розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький для «Факти ICTV».

Заступник міністра наголосив, що серед 260 тисяч українських вступників 20 тисяч складали НМТ за кордоном з метою вступу до українських вишів. Це підтверджує факт, що попри те, що українські діти перебувають в інших країнах, вони прагнуть вступати до українських університетів, що є певним предметом гордості.

За словами Михайла Винницького, цьогорічне тестування пройшло успішно. Було два етапи НМТ: основна та додаткова сесії. Зафіксована невелика кількість випадків перенесення тестування з першої сесії на другу, що було пов’язано з повітряною тривогою.

Вступників з ТОТ було звільнено від проходження тестування. Також не складали НМТ ті, хто проходив творчий конкурс, а також відбір за фізичними здібностями.

На державне замовлення очікується близько 115 тисяч заяв. Значним викликом є зарахування пільговиків, кількість яких цьогоріч зросла та становить до 15 від всього вступу на бюджет.

За рішенням уряду цьогоріч збільшена кількість бюджетних місць на окремі спеціальності.

«В умовах війни нам будуть потрібні, наприклад, реабілітологи, психологи, нам будуть потрібні соціальні працівники. Це спеціальності, які нам будуть потрібні для відбудови: це відбудова людського капіталу і відбудова інфраструктури. На превеликий жаль, у нас і далі є проблема із такими спеціальностями, як хімія, фізика. Особливо турбують нас педагогічні спеціальності», – наголосив Михайло Винницький.

Підпишіться на email розсилку!

Заступник міністра повідомив, що вже з вересня МОН почне формувати державне замовлення на 2024 рік, використовуючи нові підходи, що пов’язані з викликами сьогодення. Зокрема планується збільшити кількість предметів НМТ: додасться ще один, в результаті тестування триватиме чотири години з суттєвою перервою між другою і третьою годинами.

Водночас МОН повільно рухається до практики п’яти предметів, яка існує вже в багатьох європейських країнах, що може буде впроваджено в Україні вже у 2025 році.

«У 2025 році, якщо все буде добре, то випусковий тест для випускників 11-го, а незабаром і 12-го класу буде п’ятипредметним: три обов’язкові з двома предметами на вибір. Але не хочу нікого лякати: в 2024 році буде чотири предмети, і ми працюємо над тим, щоб оголосити, що це будуть за предмети і які будуть програми іспитів уже у вересні. Бо ми розуміємо, що наші абітурієнти готуються впродовж року, щоб скласти тест якнайкраще», – зауважив Винницький.

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Вiдгуки

Світлана П Світлана П
21.08.2023
Яких чотири предмети??? З 8:00 до 15:00 учень сидить на уроках. Більшу частину доби вимикають електроенергію. Світловий день взимку до 17:00години, коли дітям готуватися до цих предметів? У країні війна, хіба мало випало на долю цих дітей? Давайте ще збільшимо навантаження і подивимось витримають чи ні!!! Така ваша мета???
Відповісти


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача