UA Рус

ЗНО чи НМТ: який формат тестування буде у 2024 році

03 липня 2023 6559 Друк
ЗНО чи НМТ: який формат тестування буде у 2024 році

Висока ймовірність того, що наступного року абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест. У традиційного ЗНО радше за все не повернуться. Про це розповів голова комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час візиту на Івано-Франківщину у коментарі Суспільному.

Він наголосив, що найбільшою проблемою є логістика, особливо на прифронтових зонах, а саме, як забезпечити збереження тестів, аби їх не відкрили до початку тестування. Тому під час воєнного стану використання паперової форми недоцільно.

"Це питання того, що всі абітурієнти повинні одночасно в один часовий проміжок складати тест. І ця проблема виникатиме, коли лунатиме повітряна тривога. Бо хтось уже складе на той момент у регіонах, де її не буде, а хтось піде у сховище і муситиме повернутися назад незалежно від того, скільки триватиме тривога, щоб продовжити заповнювати паперову форму. Це — дуже важливо", — зауважив Сергій Бабак.

Наступного року абітурієнти ймовірно також складатимуть НМТ. Тим часом все залежатиме від безпекової ситуації, тривалості бойових дій та того, коли діти повернуться з-за кордону.

Підпишіться на email розсилку!

Національний мультипредметний тест є електронним замінником ЗНО. Саме така форма є зручнішою та дешевою для держави, й було заплановано перевести ЗНО в електронну форму до 2027 року. Однак війна пришвидшила цей процес.

Також Сергій Бабак зауважив, що в майбутньому ДПА для учнів 9, 11 класів також може проводитись у форматі НМТ.

«У дитини був НМТ з чотирьох дисциплін, а при вступі буде враховуватися НМТ + одна чи дві спеціалізовані дисципліни для якоїсь конкретної спеціальності», - наголосив він.

Наразі МОН та члени комітету обговорюють різні моделі складання тесту.

"Ми будемо орієнтуватися не лише на своє бачення чи бажання дітей і батьків, ми будемо враховувати, наскільки держава спроможна максимально якісно це зробити. Вважаємо, що поки НМТ — найбільш ефективна форма, враховуючи школи, близькість до бойових дій, величезну кількість ВПО і дітей за кордоном", — підсумував Сергій Бабак.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
Теги:
МОН Школа
Місце в рейтингу новин: 207 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача