UA Рус

Виклики української освіти та можливості їх подолання

28 березня 2023 1594 Друк
Виклики української освіти та можливості їх подолання

Українська освіта в умовах війни постійно стикається з новими викликами, що потребують негайного реагування, адаптації та пошуку шляхів до їх подолання. Особлива увага прикута до психоемоційного стану всіх учасників освітнього процесу, більшість з яких мають ознаки стресу, психологічної травми У дітей спостерігається відсутність мотивації до навчання у дітей, а у вчителів - професійне вигорання. Освітня фундація GoGlobal провела опитування з метою оцінки кризових викликів, які постали перед українською освітою, що можуть стати  кризовими, якщо не вжити відповідних заходів.

Результати опитування свідчать про наявність у дітей стресу чи психологічної травми, ознак тривожності та стурбованості. Частими проявами цього є апатія та байдужість, а також розгубленість і неуважність. Серед інших важливих проявів — у нинішніх умовах діти швидко подорослішали і стали більш серйозними. На це впливають певні фактори, зокрема  близькість до лінії фронту, частота повітряних тривог, навчання офлайн чи лише онлайн, ситуація з відключеннями електроенергії.

Підпишіться на email розсилку!

Зарадити ситуації допоможе впровадження індивідуальних адаптаційних програм, позашкільних програм, розвиток мережі цифрових освітніх центрів, робота з формуванням стресостійкості.

Аналіз опитування показав високий рівень професійного вигорання вчителів, які не зважаючи на виклики сьогодення продовжують не лише ділитися знаннями, а й мотивувати учнів ці знання здобувати. Освітяни наголошують про зростання завантаженості та необхідність отримання психологічної підтримки, що має супроводжувати навчальний процес, зокрема надання рекомендацій, як діяти в екстремальних ситуаціях, опановувати власний стрес і допомагати дітям у різних ситуаціях.

Заради ситуації зможуть спеціальні психологічні тренінги, взаємодія з батьками учнів і безпосередня робота психологів з учнями.

До подолання викликів мають бути залучені всі учасники освітнього процесу. Школа, вчитель, дитина й батьки мають бути однією командою, адже лише в результаті цього співробітництва вдасться досягти більших успіхів та досягнень.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача