UA Рус

МОН підтримує ініціативу щодо відсторонення від очного навчання дітей без щеплення проти кору

22 вересня 2023 293 Друк
МОН підтримує ініціативу щодо відсторонення від очного навчання дітей без щеплення проти кору

Кір вважається одним із найзаразніших вірусних захворювань, яке може стати причиною дитячої смертності через тяжкий перебіг. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями, які призводять до вушної інфекції, запалення легень та мозку.

Через карантинні обмеження під час пандемії COVID-19, повномасштабну війну, евакуацію тисячі українських дітей пропустили щеплення проти кору, паротиту та краснухи, що може стати додатковою причиною ймовірного виникнення спалаху кору. Саме тому Міністерство охорони здоров'я ініціювало проведення «наздоганяючої» вакцинальної кампанії для охоплення щепленнями невакцинованих проти кору дітей до 17 років. Загалом у межах кампанії заплановано провести понад 260 тисяч щеплень.

Наразі у межах «наздоганяючої» вакцинальної кампанії проведено понад 100 тисяч щеплень — майже 40% від запланованих. Низькі рівні охоплення щепленнями в ході кампанії реєструються в Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Івано-Франківській, Сумській областях.

Через високий ризик спалаху кору в Україні головний державний санітарний лікар в Чернігівській області Олександр Чепурний видав постанову щодо відсторонення від очного навчання дітей, які не щеплені від кору. Таким чином, Чернігівська область стала другою після Рівненщини в Україні, де для запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах ухвалено таке рішення. Постанова прийнята згідно зі статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», яка регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих, хто має медичні протипоказання до вакцинації.

Підпишіться на email розсилку!

Як зауважив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, МОН підтримує такі заходи безпеки від інфекційних захворювань в дитячих закладах. Перебування невакцинованих дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалаху кору, що є загрозою для життя й здоров'я як самих учнів, так і працівників закладу освіти та членів родин.

У МОН наголошують, що імунізація є питанням національної безпеки, а також надзвичайно актуальним для збереження здоров’я цивільного населення під час воєнного стану. Імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щепленим через медичні протипоказання, наголошує міністр. 

Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я закликають батьків не нехтувати плановими щепленнями та вакцинувати дітей проти кору, паротиту та краснухи.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача