Укр Рус

Не варто гребувати нашою освітою. Не все так погано в "нашому королівстві" – академік Елла Лібанова

12 листопада 2022 440 Друк
Не варто гребувати нашою освітою. Не все так погано в нашому королівстві – академік Елла Лібанова

Після війни на українців чекає багато щоденної, буденної, важкої роботи. Але науковиця не вважає, що українці маємо щось кардинально змінювати у своєму ставленні до роботи.

Про це розповіла академік-секретар Відділення економіки НАН України, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України академік Елла Лібанова.

Підпишіться на email розсилку!

“Поза сумнівом, українці вже європейці. Багато в чому навіть більші європейці, ніж решта. Хіба не ми зараз б’ємося за європейські цінності? Не так багато речей нам слід усвідомити. Головна з них: ми всі рівні перед законом, і покарання за його порушення має бути невідворотним”, – зазначає Лібанова.

Вона додає: "…Чому до українських мігрантів у Європі ставляться інакше, ніж до азійських і африканських? Річ у тім, що з України приїжджають люди абсолютного іншого рівня підготовки. Це переважно молоді, освічені, кваліфіковані, впевнені у собі, підприємливі особи".

Вона нагадала,  що всі міністри освіти європейських країн на зустрічі, що відбулася кілька місяців тому, відзначили дуже високий рівень підготовки українських школярів і студентів, які зараз вимушено живуть і навчаються в Європі.

“Тож не варто гребувати нашою освітою. Так, вона має недоліки (як, зрештою, і в будь-якій країні), але я не вважаю, що ми маємо докорінно змінювати нашу систему освіти. І не вважаю, що потрібно докорінно змінювати нашу систему охорони здоров’я. Як виявилося, публічні послуги в Україні надаються швидше, ніж у Європі. І вони доступніші. У нас доступніший і дешевший інтернет. Тобто не все так погано в нашому королівстві”, – вважає науковиця.

Лібанова переконана, що варто не “руйнувати все до основи”, а думати, як поєднати надбання європейців із тим, що ми вже маємо: багато чого у нас не гірше, ніж у них. Наприклад, Лібанова мріє, щоб Україна перетворилася на медичний хаб (не лише у стоматології та гінекології) для всієї Європи. Технології можна опанувати й удосконалити, а інфраструктуру – розбудувати, якщо є кадри. А кадри є, і доволі непогані, зауважує академік.

Автор світлини – Назарій Мазилюк; джерело – інтернет-видання «Українська правда»: pravda.com.ua

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача