Безпека є ключовим правом будь-якого учасника освітнього процесу. В умовах війни питання безпеки учасників освітнього процесу набуло особливого значення. Для збереження життя й запобігання негативним наслідкам допоможе своєчасна комунікація та взаємодія між закладами освіти, правоохоронними органами, рятувальниками, батьками та громадою.
З цією метою Міністерство внутрішніх справ України та Національна поліція України розпочали новий набір громад для участі у проєкті «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі». Освітній омбудсмен та Служба освітнього омбудсмена виражають вдячність за таку ініціативу та закликають територіальні громади долучитися до проєкту.
Проєкт спрямований на підвищення рівня безпеки освітнього процесу через підготовку та впровадження у виконавчі органи територіальних громад фахівців із безпеки, знання та навички яких відповідають актуальним безпековим викликам. Навчання відібраних фахівців із безпеки проходитиме на базі закладу вищої освіти МВС.
В Службі освітнього омбудсмена розповіли, хто такі спеціалісти з безпеки та хто може долучитися до проєкту.
Спеціаліст із безпеки – це людина, яка на засадах партнерства має взаємодіяти та налагодити комунікацію у громаді між закладом освіти та органами батьківського самоврядування, працівниками закладу, правоохоронними органами, рятувальниками, громадськими організаціями, місцевою владою, щоб сприяти створенню безпечного освітнього середовища для учнів, батьків та вчителів.
Спеціаліст із безпеки не є працівником закладу освіти, це працівник територіальної громади, підзвітній її керівнику та місцевій громаді.
Спеціаліст із безпеки, зокрема:
Спеціалістом із безпеки може бути громадянин України, який досяг 21 року, має вищу освіту (не нижче бакалаврського рівня), вільно володіє державною мовою та пройшов спеціальне навчання (профільну підготовку) на базі закладів вищої освіти, які належать до сфери управління МВС, за відповідною програмою.
Не може бути спеціалістом із безпеки особа, яка:
Хто може стати спеціалістом з безпеки
До проєкту можуть долучитися територіальні громади, які зацікавлені у впровадженні цього проєкту у своїй громаді та:
Подати заявку для участі в проєкті можна до 31 січня 2023 року за посиланням.
Станом на 17.01.2022 до проєкту вже долучилися 39 територіальних громад із 17 областей України.
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном