UA Рус

Трансформація українських шкіл: головні принципи відбудови

17 листопада 2023 140 Друк
Трансформація українських шкіл: головні принципи відбудови

У 2024 році заплановано відкриття пілотних шкіл, які відібрані у проєкт архітектурної трансформації радянських закладів освіти. Це школи у Київській, Харківській, Кривому Розі та Запоріжжі, що були пошкоджені війною.

Як наголосив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, у пілотних школах не лише зроблять новий ремонт, планується повна трансформація шкільних просторів із застосуванням нових дизайнерських рішень, що дасть змогу ефективніше впроваджувати принципи НУШ — якісно реалізовувати діяльнісний підхід у навчанні, проводити досліди, гнучко адаптовувати класи до різних навчальних потреб.

Підходи трансформації є універсальними. Завдяки ним можна перетворити бездіяльний старий простір у новий функціональний у закладах освіти по всій Україні.

З метою визначення принципів відбудови та формування задач архітекторам, команда проєкту, до складу якої входять представники МОН, Мінцифра та українського урбан-бюро «Big City Lab», опитала пів тисячі освітян, школярів й експертів освітньої сфери.

«Безпека — комфортне укриття, у якому можна не лише пересидіти тривогу, а й продовжити навчання за потреби; школи без темних закутків, щоб запобігти булінгу. Безбар’єрність має стати новою нормою, враховуючи те, скільки людей отримують поранення та інвалідність під час війни. Школи як частина спільноти — вони будуть першими на відбудову: у деокупованих містах та селах потрібна інфраструктура для якісного життя, яку може вмістити в собі приміщення школи, стаючи місцем для громади. Різноманітна шкільна територія — час поза уроками не менш важливий, аніж час, який діти проводять за навчанням, а школа — це про соціалізацію, вибудовування власних та чужих кордонів, дорослішання, розуміння світу навколо.  Завдяки цим підходам ми перетворюємо непрацюючий старий простір у новий, функціональний, та виправляємо головні недоліки минулого», - зауважила Вікторія Тітова, СЕО Big City Lab.

Підпишіться на email розсилку!

Створення концепції трансформації п'яти пілотних шкіл фінансує громадська організація «Маріуполь Реборн». 

«Школа — це не просто будівля, це простір,  у якому  формується майбутнє. Великою мірою, який простір, таке і майбутнє.  Більшість шкіл в Україні — це типові радянські рішення, головним завданням яких були не розвиток і реалізація кожної дитини, а обслуговування радянської тоталітарної системи. Ми хочемо, щоб в Україні були європейські шкільні  простори: естетичні, інклюзивні, сучасні, які б були створені для спілкування, спільного творення, взаємодії. Тому «Маріуполь Реборн» профінансував розроблення концепцій перетворення  5 типових радянських  шкіл на сучасні демократичні освітні простори.  На основі цих концепцій можна буде трансформувати тисячі  шкіл по всій Україні. Принципи трансформації, які сформулювали  під час розроблення концепцій, відображають сучасне  уявлення про гарні школи. І ці принципи — універсальні. Команда «Маріуполь Реборн» горда бути партнером держави у такому важливому проєкті», — зауважила Наталя Ємченко, членкиня Наглядової ради «Маріуполь Реборн», директорка з комунікацій SCM.

 

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача