UA Рус

Українські студенти відвідають Чемпіонат Європи WorldSkills Europe

05 вересня 2023 367 Друк
Українські студенти відвідають Чемпіонат Європи WorldSkills Europe

Українська делегація вперше відвідає Чемпіонат Європи серед молодих професіоналів – EuroSkills Gdańsk 2023. Захід триватиме 5-9 вересня у місті Ґданськ (Польща). Оскільки Україна є членом міжнародного конкурсу WorldSkills, але не є членом секторального EuroSkills, наші учасники не можуть змагатися в основній частині конкурсу і стануть гостями події.

«Ще влітку ми отримали запрошення від польської Фундації розвитку системи освіти взяти участь у EuroSkills. Звісно, ми не змогли проігнорувати таку можливість! Наші студенти зможуть не тільки відвідати масштабний конкурс за професіями, які вони здобувають, а й подивитися на новітнє обладнання, поспілкуватися з досвідченими експертами та організаторами змагань. Крім того, делегація відвідає Міжнародний конгрес з освіти та навчання, на якому розповість про наш освітній фронт та успіхи, яких удалося досягти у сфері кваліфікацій попри реалії війни», – зазначила генеральна директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

До складу української делегації увійшло 45 осіб. Найбільше серед них – студентів і студенток закладів професійної освіти. Йдеться про такі профтехи:

  • Вище професійне училище №19 м. Дрогобича;
  • Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу;
  • Професійно-технічне училище №8 м.Чернівці;
  • Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва (м. Львів);
  • Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту (Рівненська обл);
  • Вище професійне училище №21 (м. Миколаїв);
  • Київський професійний коледж мистецтва та технологій сервісу;
  • Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти;
  • Центр професійно-технічної освіти №1 (м. Вінниця).

Від кожного з цих закладів долучилися по 4 представники: 3 студенти/-тки та 1 викладач/-ка. Крім того, до делегації увійшли експерти та члени оргкомітету Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine.

Подія у Ґданську збере 600 молодих професіоналів віком до 25 років із 32 країн. Конкурс відбудеться за 43 компетенціями – це найбільша кількість напрямів, за якими проводився EuroSkills від моменту започаткування.

З нагоди Європейського року навичок в межах EuroSkills Gdańsk 2023 також відбудеться 6-й Міжнародний конгрес з освіти та навчання. Планується, що українські гості відвідають цей захід, а також майданчики конкурсу, візьмуть участь у різних професійних активностях, а також оглянуть заклади професійної освіти Польщі.

Витрати на участь представників української делегації фінансуються за кошт Програми ЄС Erasmus+.

Стежити за перебігом конкурсу, зокрема, можна на сайті WorldSkills Ukraine та сторінках конкурсу в Іnstagram та Facebook.

Підпишіться на email розсилку!

Довідково

WorldSkills International – це своєрідні олімпійські ігри для студентів закладів професійної освіти і молодих кваліфікованих робітників. Нині до складу WorldSkills входить 86 країн світу.

Оскільки WorldSkills поширений у всьому світі, також проводять секторальні конкурси, одним з яких є WorldSkills Europe.

Україна долучилася до руху WorldSkills 2016 року. За 7 років проведення WorldSkills Ukraine у конкурсі взяли участь 2 800 студентів і молодих робітників.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача