Укр Рус

Рейтинг PISA: де у світі вчать і вчаться краще за інших

Рейтинг PISA: де у світі вчать і вчаться краще за інших

Одним з індикаторів якості освіти є успішність учнів. Раз на три роки цей показник вимірюється у 15-річних підлітків із різних країн світу, щоб зрозуміти основні тенденції.

Згідно з рейтингом PISA, найкращими у світі визнано школярів із Сінгапуру, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на Бі-Бі-Сі.

На цей раз у дослідженні брала участь 81 країна. Традиційно високі місця у рейтингу займають азійські держави, і цього року, крім Сінгапуру, сильні результати показали китайський анклав Макао, Тайвань, Японія та Південна Корея. Першим серед європейських країн знову стала Естонія.

Подпишитесь на email рассылку!

Автори дослідження зазначають, що останніми роками загальні результати з усіх предметів, які досліджувалися, — читання, математики, природознавства — погіршилися. У 2022 році зниження показників було безпрецедентним, йдеться у доповіді ОЕСР.

Результати цього дослідження показують, що порівняно з 2018 роком успішність учнів, що брали участь у ньому, впала на 10 балів за читанням і майже на 15 — з математики. Таке погіршення показників можна порівняти зі втратою «трьох чвертей навчального року», йдеться у доповіді PISA. За словами авторів, його «лише частково можна пояснити пандемією Covid-19».

Показники з читання та природознавства знижувалися і до пандемії.

Число школярів, які складають тести PISA у кожній країні чи регіоні, варіюється залежно від чисельності населення. У програмі 2022 року взяло участь близько 700 тис. учнів.

Протягом багатьох років єдиною африканською країною, яка брала участь у дослідженні, був Туніс. Але з 2018 року він відсутній у списку країн-учасниць.

У 2009 році представником Китаю став Шанхай, а пізніше до нього приєдналися інші великі міста та регіони країни: Пекін, Цзянсу та Гуандун. Минулого разу Китай виявився найкращим у всіх трьох категоріях дослідження, але у тестуванні 2022 року він не брав участі.

Як показують результати PISA, у 2022 році хлопчики перевершили дівчаток з математики на 9 балів, але дівчатка перевершили хлопчиків за читанням на 24 бали. При тому, що успішність учнів обох статей загалом знизилася.

Аналітики PISA також виявили, що учні-неіммігранти, як правило, перевершують іммігрантів з трьох предметів у більшості країн-учасниць, хоч і не в усіх із них. Школярі-іммігранти, як правило, менш забезпечені, ніж їхні однолітки, які народилися у своїх країнах.

Школярі з України (у дослідженні брали участь 18 з 27 регіонів нашої країни) за всіма трьома показниками показали результати «нижчими за середні» — на рівні школярів з Туреччини (38 місце) та Брунея (39), але вищі за показники представників Молдови та Казахстану. Оскільки у дослідженні брали участь не всі області, то до загального рейтингу українських школярів не включили.

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача