Укр Рус

У США відбудеться концерт, присвячений 100-річчю з дня першого виконання "Щедрика" в Нью-Йорку

У США відбудеться концерт, присвячений 100-річчю з дня першого виконання Щедрика в Нью-Йорку

4 грудня 2022 року виповнюється 100 років з американської прем’єри "Щедрика" в найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка — Карнегі-Голлі. До цієї дати в Штатах відбудеться велике святкування: у тому ж залі, що й 100 років тому, дадуть великий концерт "Notes from Ukraine" з участю хорових колективів з України та Північної Америки, пише vogue.ua.

Подпишитесь на email рассылку!

Ведучі концерту — культовий американський режисер Мартін Скорсезе й американська акторка українського походження Віра Фарміга. Нагадаємо, що Віра Фарміга послідовно висловлює підтримку Україні з початку повномасштабного вторгнення. Її предки походили з України, і з дитинства акторка дотримувалася українських традицій: говорила українською, танцювала народні танці, відвідувала "Пласт".

"Щедрик" — всесвітньовідомий твір Миколи Леонтовича, який він написав на початку XX століття. Уперше твір прозвучав у виконанні Українського народного хору 5 грудня 1902 року. У концерті "Notes from Ukraine", що також відбудеться 5 грудня, візьмуть участь український дитячий хор "Щедрик" з Києва, український хор "Думка" з Нью-Йорка, хор "Трініті Вол-Стріт" та українська капела бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка. Композитор Тревор Вестон представить свою нову композицію на вірш Сергія Жадана, яку написав спеціально для концерту.

Частину коштів від придбаних квитків буде спрямовано на ініціативу Президента України UNITED24 для відбудови країни. Концерт можна переглянути з будь-якого куточка світу наживо на платформі Vimeo.

Заголовне фото з фейсбуку Українського інституту.

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опрос
Как вы оцениваете работу Шкарлета С.Н.
Голосовать

Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача