Укр Рус

Як школи Естонії змогли увійти до топ-10 найкращих у світі

Як школи Естонії змогли увійти до топ-10 найкращих у світі

Естонія після виходу з Радянського Союзу змогла створити одну з найбільш ефективних освітніх систем у світі. Це підтверджують і результати міжнародного дослідження PISA-2022, за якими ця країна входить до топ-10 кращих за рівнем успішності підлітків. У закладах освіти всі школярі мають однаковий доступ до знань і не розділяються на сильніших або слабших. Рівність також підтримується і серед вихователів дитячих садків та вчителів початкових класів. Вони отримують таку саму зарплату, адже всі важливі для навчання дітей. 

В Естонії школа зосереджена на учнях і допомагає розкривати їхні найкращі здібності, а держава повністю довіряє педагогам у реалізації цього.

Держава забезпечує безкоштовне навчання для всіх учнів, і батьки не стикаються з прихованими витратами. Школярам, незалежно від їхніх здібностей, однаково приділяють увагу на уроках.

Подпишитесь на email рассылку!

Дошкілля в Естонії також має потужну базу. Зокрема, з дітьми працюють висококваліфіковані педагоги, які готують їх до подальшого навчання. 

Освіта в дитячих садках та початковій школі базується на інтегрованих уроках навколо конкретних тем. Програму педагоги обирають самі, адже вона мінімально регламентована державою. Таким чином, тут висловлюють повноцінну довіру вчителям.

Це стосується і підручників. Держава виділяє кошти на них, проте педагоги самі обирають навчальні матеріали. Це сприяє розвитку корисних розробок в країні.

Також школярі та вчителі разом працюють з різними з даними. Зокрема, аналізують, що впливає на розвиток читацьких, математичних навичок учнів та їх рівень володіння іноземною мовою.

Це ж стосується і діджиталізації. Педагоги самі вирішують, що саме та коли потрібно залучити з ґаджетів на уроках, адже всі підручники мають два варіанти – паперовий та цифровий. Попри те, що Міністерство освіти Естонії намагається заохочувати шкільну спільноту до використання сучасних технологій, якщо заклад освіти вирішить проводити уроки на вулиці, він також отримає підтримку.

Джерело

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача