Укр Рус

Ментальне здоров’я дитини: корисні ресурси для відновлення нормального психологічного стану

26 октября 2023 571 Печать
Ментальне здоров’я дитини: корисні ресурси для відновлення нормального психологічного стану

Повномасштабна війна в Україні негативно вплинула на кожного українця. Особливу увагу заслуговують діти, які є однією з найбільш вразливих категорій. Не зважаючи на те, що маленькі діти легше адаптуються до умов війни, водночас вони більш залежні від дорослих, які перебувають поряд. Діти залежать від стану батьків. Тож дорослим важливо піклуватися про свій стан, щоб мати змогу подбати про своїх дітей. В міністерстві охорони здоров’я надали перелік ресурсів, які допоможуть впоратись зі стресом.

На сайті howareu.com міститься інформація, яка може стати вам у пригоді. Це ігри, практики для дітей і дорослих, методички з ментального здоровʼя, контакти фахівців. Перевірені поради щодо психічного здоровʼя є, наприклад, на сторінках Ти як? та UNICEF Ukraine.

Куди звернутися по допомогу

Надання безоплатної психологічної та психіатричної допомоги дітям у межах Програми медгарантій (ПМГ) передбачено, головним чином, такими пакетами:

  • Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.
  • Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах.
  • Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами.

Також психологічні та психіатричні послуги є складовою й інших пакетів ПМГ. 

Подпишитесь на email рассылку!

Нині 11 000 лікарів (психіатри, психологи, психотерапевти, наркологи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики та ін.) у понад 1500 медзакладах (за більше ніж 3900 місцями надання медпослуг) в Україні надають психологічну та/або психіатричну допомогу. Знайти найближчий медзаклад, де надають необхідні вам послуги, можна на інтерактивній карті надавачів меддопомоги за напрямом «Психологічна і психіатрична допомога».

Якщо скористатися картою немає можливості, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19. 

Лінії психологічної підтримки

Кожному, а тим паче дитині, важливо не залишатися сам на сам зі своїми переживаннями. Батьки – найближчі люди, які можуть підтримати та допомогти. Натомість часом це буває неможливо – через різні причини: некомпетентність у питаннях психології, нестабільний стан самого дорослого, відсутність довірливих стосунків із дитиною-підлітком тощо.

Крім того, фізичне звернення до фахівця з психічного здоровʼя також може бути з певних причин неможливим. У такому разі за потреби варто звернутися принаймні до надійних каналів психологічної підтримки:

  • Лінія Національної психологічної асоціації – 0 800 100 102 з 10:00 до 20:00 щодня;
  • Національна “гаряча лінія” для дітей та молоді від “Ла Страда” – 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).
  • Лінія від благодійного фонду “Голоси дітей” для дітей і батьків – 0 800 210 106 або +38 099 198 57 95 з 9:00 до 20:00 щодня (також можна записатися на очні консультації, якщо місто є в переліку);
  • Лінія запобігання самогубствам “Lifeline Ukraine” – 7333 (цілодобово).
  • онлайн-консультації від руху “Teenergizer”;
  • онлайнові терапевтичні групи підтримки для підлітків від проєкту “Поруч”;
  • онлайн-консультації від проєкту “Не дрібниці”.

 

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача