Укр Рус

На Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд

На Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд
У рамках Фестивалю української писанки, який стартував 30 квітня в Києві, зафіксовано світовий рекорд з наймасовішого розпису майстрами з різних регіонів України.

Про це повідомила генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк, передає кореспондент Укрінформу.

Під час встановлення рекорду 530 осіб протягом п’яти годин виготовили 800 писанок.

«Рекорд – це символізм роботи людей, які зуміли зібратися в одному місці та безкоштовно поділитися своїми талантами з іншими і популяризувати серед дітей, спільноти та світу цю традицію нашої ідентичності», - зазначила Крисюк, наголосивши, що великодні традиції дуже об’єднують націю.

Фестиваль української писанки, який проходить на території інноваційного парку UNIT.CITY, покликаний підтримати елемент Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво»,

Захід відкрили т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і співорганізаторка фестивалю та співзасновниця ГО «Інституту культури України» Марина Соботюк.

«Цього року ми подали пропозицію щодо внесення писанки до Всесвітнього списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО й на основі цієї ініціативи запровадили фестиваль», - розповів Карандєєв.

За його словами, перша леді Олена Зеленська зголосилася долучитися до поширення традицій писанкарства у світі. Зокрема, вона буде популяризувати українську писанку під час міжнародних заходів,

Карандєєв відзначив, що Фестиваль української писанки об’єднав понад 50 майстрів з розпису, а в майстер-класах беруть участь кількасот відвідувачів.

Окрім презентації писанок з різних регіонів України, захід передбачає благодійний аукціон від зірок шоубізнесу, а також майстер-клас від шеф-кухаря Євгена Клопотенка «Як зібрати Великодній кошик».

«Ми переживали, щоб не було повітряних тривог або ракетних ударів, які б призвели до скасування заходу. Але він відбувся, і ми цьому радіємо, тому що кінцева мета - передати ці писанки нашим військовим на передову. Адже писанка, як і рушник та вишиванка, це наш спадок і наш оберіг», - зазначила Саботюк.

Вона наголосила, що на писанці кожна лінія й символ щось означає. Тому ще з козацьких часів дружини і матері давали своїм чоловікам і синам писанку як оберіг.

«Так само вишивають рушник або сорочку, яка береже військових на війні», - додала співорганізаторка фестивалю.

На заході була присутня посол Естонії Аннелі Кольк, яка спільно з українською стороною оформила досьє і подала пропозицію до ЮНЕСКО щодо визнання писанки елементом Всесвітньої культурної спадщини. Адже в Естонії, як і в Україні розвинене писанкарство.

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача