Укр Рус

У квітні вчителі 54 територіальних громад не отримали зарплату

У квітні вчителі 54 територіальних громад не отримали зарплату

Про це, з посиланням на інформацію Міністерства освіти і науки, повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

«За оперативною інформацією, наданою Міністерством освіти і науки України, у квітні, наприклад, не виплачувалась заробітна плата педагогам у 54 територіальних громадах, зокрема, у таких областях: Донецькій області у 9 громадах, Запорізькій області – 10 громадах; Київській області – 3 громадах, Луганській області – 2 громадах, Миколаївській області – 5 громадах, Сумській області – 2 громадах, Харківській області – 17 громадах, Херсонській області – 6 громадах. Це пов’язано, наприклад, з неможливістю здійснити виплати у зв’язку з активними воєнними діями, тимчасовою окупацією українських територій, відсутністю зв’язку з керівництвом або ж були наявні факти співпраці з окупантами тощо. Звісно, питання виплат у таких громадах є вкрай складним, немає одного рішення для всіх. Однак у кожному окремому випадку Мінфін та органи Казначейства шукають можливі шляхи вирішення цієї ситуації. Крім того, зокрема, на Київщині в окремих громадах були відсутні електроенергія, інтернет-зв'язок. Після поновлення комунікацій усі виплати буде проведено», – запевнив Єрмоличев.

Також чиновник зазначив, що є громади, де активні воєнні дії вже не ведуться і вчителі мають можливість повернутися до виконання своїх професійних обов’язків. Однак, наприклад за березень, освітяни могли отримати заробітну плату не в повному обсязі, що було зумовлено простоєм.

Водночас він наголосив, що Міністерство фінансів у повному обсязі виконує свої зобов’язання щодо забезпечення місцевих бюджетів необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям, медикам та іншим бюджетникам.

«У Державному бюджеті України на 2022 рік передбачено 97 млрд грн освітньої субвенції місцевим бюджетам на виплату заробітної плати вчителям закладів загальної середньої освіти. За даними Державної казначейської служби України, на сьогодні ці видатки профінансовано на 100 % від розпису на січень ‒ квітень 2022 року (33 млрд гривень). Потреба у коштах на травень на виплату заробітної плати вчителям становить 10,5 млрд гривень», – зауважив заступник міністра фінансів.

 

 

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опрос
Как вы оцениваете работу Шкарлета С.Н.
Голосовать

Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача