Укр Рус

В Україні посилить підтримку книговидання та читання

В Україні посилить підтримку книговидання та читання

Наступного року в Україні будуть реалізовані дві нові програми підтримки книговидавничої справи і читання, які передбачають надання адресної грошової допомоги для придбання книг та державних субсидій розповсюджувачам видавничої продукції.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики

Відповідний законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання сертифіката на придбання книг № 9568 розроблено народними депутатами спільно з МКІП та представниками сфери книговидання. 

Це питання було першим у порядку денному сьогоднішнього  засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України, у якому взяв участь т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

“Міністерство має спільну позицію з профільним комітетом та представниками галузі щодо необхідності впровадження нових інструментів підтримки книговидавництва та поширення читання. Адже усі ми усвідомлюємо, що сьогодні, як ніколи, українська книга є засобом формування національної ідентичності, запорукою нашої стійкості та єдності”, – зазначив він на засіданні.

Однією з програм передбачено надання щорічної державної допомоги на придбання книг громадянам України, які досягли 18 років.

Кошти цієї програми можуть бути використані виключно для придбання книжкових видань державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції. 

Також МКІП розробив порядок надання державної субсидії на відшкодування витрат на оренду (суборенду) приміщень, що використовуються як спеціалізовані магазини для торгівлі книгами. Розповсюджувач книг в подальшому зможе використати кошти державної субсидії виключно на придбання вітчизняної книжкової продукції для її подальшої реалізації. 

Нагадаємо, що у проєкті Державного бюджету на 2024 рік на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі передбачено 466 млн грн, що майже  у 5 разів перевищує видатки цього року.

МКІП реалізовує Стратегію розвитку читання на 2023 – 2032 роки «Читання як життєва стратегія», що має на меті створити умови для формування звички та потреби у читанні як життєвій стратегії українського суспільства, розвитку людського потенціалу України. 

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача