Укр Рус

Як зберегти освіту в умовах війни з російськими окупантами, - Микола Княжицький

Як зберегти освіту в умовах війни з російськими окупантами, - Микола Княжицький

Що відбуватиметься з освітою, університетами, майбутнім України в умовах довготривалої війни з російськими окупантами? Такі питання ставить журналіст, народний депутат України Микола Княжицький.

Вчора міністр освіти Польщі заявив, що польські школи готові прийняти 300 тисяч українських дітей. У Німеччині приймають сто тисяч. Ми, ще до цієї фази війни завжди жили на два міста: Львів і Київ. Серед київських однокласників нашого молодшого сина, якому 8 років, дуже багато за кордоном.
У нашої доньки вступна кампанія. За кордон вона вступати не захотіла. Тому я слідкую через Інтернет за кількістю абітурієнтів. Кампанія ще триває, але заяв на вступ не дуже багато. Добре, якщо залишиться збереться третина від минулого року.
Діти багатьох моїх знайомих вступають у Польщу. Якою буде освіта під ракетами? Як виживатимуть ВНЗ? Їхній бюджет складається з державних дотацій і коштів, які платять студенти-контрактники. Таких буде мало. Чим тоді платити за опалення класів і авдиторій?
Якщо платити нічим, значить заняття будуть онлайн. І частину факультетів і, можливо ВНЗ згодом закриють. Отже і деякі викладачі у пошуках роботи виїдуть за кордон.
Інші країни зацікавлені у переманюванні до себе українців. Очевидно, ми їм вдячні за прихисток, але що буде з Україною? Хто тут залишиться? Скільки людей? Скільки освітян і науковців? Я не чув, щоб урядовці пояснювали це і не бачу, як запобігають депопуляції України. Так, це наслідки війни . Є об‘єктивні причини. Але ж їх долати потрібно.
У музеї Франка у Львові, який називають «Домом Франка» кошти теж є лише на зарплату. Але музей живе. Щоб придбати цінну колекцію про Івана Франка тут проводять заходи до 130 річчя Анни Франко, доньки Івана Яковича. Колектив і студенти - актори театру УКУ поставили виставу за її мемуарами. Долю родини Франка повторюють мільйони українців. Через російську окупацію син Петро був знищений , донька Анна емігрувала, Тарас шукав способи співіснувати з совєтською владою. Студенти УКУ і співробітники музею у такий спосіб підтримують франкознавство.
А що з освітою, університетами, нашим майбутнім? Війна з російськими окупантами триватиме довго. Нам потрібно вміти жити у таких умовах, зберігати людей, інтелектуалів, вчити громадян. І для уряду це має бути ключовим завданням!!!
Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Вiдгуки

Вадим Мендерецький Вадим Мендерецький
13.08.2022
інформація абсолютно банальна... типу 2*2=4, Земля обертається навколо Сонця і т. д. ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Відповісти


Опрос
Как вы оцениваете работу Шкарлета С.Н.
Голосовать

Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача