Укр Рус

ЗЗМЯПО-2024: триває основний етап

ЗЗМЯПО-2024: триває основний етап

Із 16 квітня в закладах освіти проходить основний етап третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти (ЗЗПЯПО). 

Збирання даних в закладах освіти в межах основного етапу ЗЗМЯПО триватиме з 16 квітня до 17 травня в 19 областях та місті Києві, тобто в регіонах, де безпекова ситуація дає змогу проводити тестування й анкетування безпосередньо в приміщеннях закладів освіти. 

Учасниками й учасницями дослідження стали понад 12000 четвертокласників/-ниць із 408 закладів освіти (637 класів). Ця кількість учнів / учениць і закладів / класів становить репрезентативну вибірку, яка відбиває посутні характеристики генеральної сукупності випускників початкової станом на 2024 рік відповідних регіонів країни. Ми вдячні всім закладам — учнівству, педагогічним колективам, які знайшли змогу взяти участь у цьому циклі ЗЗМЯПО.   

Учні та учениці, які беруть участь у цьогорічному ЗЗМЯПО, виконують тестові завдання із читання, математики та природничо-наукових дисциплін (курс «Я досліджую світ»), а також відповідають на запитання анкети. Зауважимо, що окремий учень / окрема учениця  виконує завдання лише з одного із зазначених предметів. Крім цього, анкети заповнюють також учителі та вчительки, які навчають цих учнів. У сукупності всі отримані за підсумками ЗЗМЯПО дані дадуть змогу визначити рівень сформованості читацької, математичної та природничо-наукової компетентностей учнівства, яке завершує здобуття початкової освіти, а також визначити зв’язок успішності четвертокласників і четвертокласниць із різноманітними чинниками шкільного та позашкільного середовища. 

Нагадаємо, що цьогорічний цикл ЗЗМЯПО є вже третім. Перші два цикли було проведено у 2018 та 2021 рр. відповідно. За результатами попередніх двох досліджень було підготовлено ґрунтовні аналітичні звіти. Завдяки цьому ЗЗМЯПО є єдиним вітчизняним дослідженням, яке має об’єктивні дані щодо стану сформованості ключових компетентностей (читацької та математичної) випускників початкової школи до початку, а також у період пандемії COVID-19. Водночас проведення тестування й анкетування цьогоріч дасть змогу відстежити зміни в успішності учнівства із читання та математики, спричинені, зокрема, повномасштабним вторгненням, на тлі даних  попередніх двох циклів ЗЗМЯПО (2018 та 2021 років)

Більше дізнатися про особливості ЗЗМЯПО, зокрема ознайомитися зі зразками тестових зошитів, можна на нашому сайті за посиланням

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача