Укр Рус

В Україні розробили “Калькулятор фейків", який допоможе відрізняти фейки від правдивих новин

В Україні розробили “Калькулятор фейків, який допоможе відрізняти фейки від правдивих новин

Інноваційний інструмент допоможе українцям відрізняти фейки від правдивих новин

Асоціація інноваційної та цифрової освіти та Детектор медіа, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного демократичного інституту (NDI) розробили інноваційний інструмент “Калькулятор фейків”, спрямований на допомогу користувачам у розпізнаванні маніпулятивного контенту.

Подпишитесь на email рассылку!

“Україна бореться як на військовому, так і на інформаційному фронті, тому вкрай важливо, щоб всі без виключення українці мали належний рівень медіаграмотності. І ми сподіваємось, що ця ініціатива буде ефективним інструментом для українців у боротьбі з фейками”, - сказав т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Вебресурс “Калькулятор фейків” працює цілодобово безплатно та без реєстрації, адже ним зможуть також користуватись українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Користування інструментом дуже просте. Платформа пропонує набір запитань, розподілених на п'ять тематичних блоків, для детального аналізу новинної статті.

Крок 01. Заходимо на сайт www.fakecheck.in.ua та натискаємо кнопку “Розпочати”.

Крок 02. Обираємо відповіді на 5 питань (основні ознаки “фейковості” інформаційного повідомлення), які вбудовані у сайт.

Крок 03. Після відповідей, система автоматично визначить це новина правдива чи фейк.

На основі відповідей калькулятор оцінює ймовірність правдивості поданого матеріалу. Весь процес займає всього декілька хвилин.

Відеоінструкцію до “Калькулятора фейків” можна подивитись на YouTube:  https://www.youtube.com/watch?v=mppwjA8uU14

“Ми створили цей інструмент не тільки інформативним, але і навчальним, адже він демонструє українцям, які критерії має правдива новина, а які ознаки притаманні фейковим новинам. Таким чином, користувачі через деякий проміжок часу використання цього порталу вже зможуть самостійно легко та точно відрізняти правду від фейків. Ми чекаємо, що вже найближчим часом ним скористаються понад 100 000 осіб”, - пояснює виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.

Даний інструмент розроблено в рамках Всеукраїнського проєкту “Інформаційна безпека”, який, крім “Калькулятора фейків”, також містить в собі:

  • мультимедійний освітній курс підвищення кваліфікації у міжнародному форматі SCORM “Медіаграмотність”, який вже є у вільному доступі для всіх українців,
  •     вебінари з медіаграмотності для окремих цільових аудиторій (освітяни, молодь, журналісти, державні службовці, представники громадських організацій та українці, які проживають за кордоном),
  •     тренінги для найактивніших учасників проєкту, які пройдуть у Києві, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку впродовж літа.

Всі заходи – безплатні.

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача