Укр Рус

Науково-дослідницька діяльність як стимул до саморозвитку педагога й учнів

(0)
Опубліковано 05.06.2020
Цитування

Хомік Є. П. Науково-дослідницька діяльність як стимул до саморозвитку педагога й учнів / Є. П. Хомік // Педагогічний пошук. - 2020. - № 1. - С. 68–70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pedp_2020_1_24.

Автори Хомік Є. П.
Доступно в PDF
Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи

Опис матерiалу

Сучасність вимагає використання нових методів для розвитку індивідуальності дитини. Тож порушено питання дослідницього підходу в навчанні, організації науково-пошукової роботи учнів та ролі вчителя-наставника у формуванні творчої особистості.

Ключові слова: освітні технології, науково-дослідницька діяльність, формування особистості, дослідницькі навички, пізнавальний інтерес, педагогічна діяльність.

Khomik Ye. P. Research Activities as an Incentive for Teacher’s and Student’s Self-Development.

Modernity requires the use of new methods for the development of child’s personality. The article deals with the issues of the research approach in teaching, the organization of student research work and the role of the teacher-mentor in the formation of creative personality.

Key words: educational technologies, research activity, personality formation, research skills, cognitive interest, pedagogical activity.

Постановка питання. Останніми десятиліттями освіта збагачується новими технлогоіями, змінюються цілі та завдання, які постають перед нею, проте незмінно в центрі нашої уваги залишається учень. У кожного вчителя є безліч методів, які він застосовує для розвитку талановитої молоді. І кожен прагне сформувати якості юної особистості якнайкращим чином, обираючи близькі для себе й ефективні для навчання освітні технології. Серед них прагнення спрямувати учнів до самостійного опрацювання матеріалу; розвинути вміння орієнтуватися у величезному потоці інформації, що сьогодні є у вільному доступі; навчити відокремлювати головне від другорядного та логічно й послідовно викладати свої думки; заохотити до творчої діяльності й об'єктивної оцінки як своєї роботи, так і товаришів; спонукати до участі у науково-дослідній практиці.

Творчість учнів багатогранна і виявляється в різних напрямах та сферах. Однією з ефективних форм роботи з обдарованою молоддю є науково-дослідницька діяльність учнів у МАН. На сучасному етапі розвитку суспільства саме Мала академія наук створює сприятливі умови для виявлення та відбору обдарованих дітей, забезпечення духовного, інтелектуального, творчого розвитку підростаючого покоління, перед яким згодом постане питання соцального та професійного самовизначення.

Место в рейтинге новостей: 329 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

x
x
Статус користувача