UA Рус

Голова Асамблеї ООН поспілкувався зі студентами релокованих університетів

Голова Асамблеї ООН поспілкувався зі студентами релокованих університетів

Україну з робочим візитом відвідала делегація Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй на чолі з головою 78-ої сесії Деннісом Френсісом. 3 липня агенти миру завітали до Маріупольського державного університету для спілкування з молоддю з тимчасово окупованих територій.

Від академічної спільноти незламного вишу почесних гостей зустріли проректорка з науково-педагогічної роботи Тетяна Марена разом із директоркою Центру міжнародної освіти Іриною Сікорською. Освітянки провели екскурсію фронт-офісом МДУ, після чого запросили делегацію Асамблеї ООН до спілкування зі студентством. До зустрічі долучилися здобувачі та викладачі релокованих закладів освіти: Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Маріупольського державного університету.

На початку заходу Тетяна Марена представила історії переміщення і відновлення вишів: виклики, з якими довелося стикнутися, щоб зберегти свої інституції та життя, вибори, які довелося зробити, щоб побудувати нові та сучасні простори. Проректорка звернула увагу, що університет – це не стіни, а люди, які щодня демонструють незламність, вражаючи увесь світ.

У своєму вітальному слові Денніс Френсіс зазначив, що ООН цілком підтримує Україну в боротьбі за свою свободу і свої території. Також дипломат виразив повагу до суверенності української держави, підкресливши силу духу її народу.

Хлопці та дівчата ставили голові Асамблеї ООН різноманітні запитання щодо діяльності організації з підтримки миру і безпеки, його особистісних досягнень за час роботи на посаді та думок стосовно політичних ситуацій сьогодення, зокрема про самовизначення академічних спільнот переміщених закладів через призму пропаганди окупаційної влади. Беручи до уваги хвилювання студентства, Денніс Френсіс наголосив, що ворожі меседжі не мають впливати на ідентифікацію і сенси, якими живуть громадяни України. Він закликав здобувачів навчатися і йти за мрією, щоб одного дня вона стала реальністю.

Всі фото: Маріупольський державний університет

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача