UA Рус

Запрошуємо до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості "Чиста вода - основа життя"

16 березня 2024 570 Друк
Запрошуємо до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості Чиста вода - основа життя

Освітній портал Алаба, за організаційної підтримки ТОВ «Освітній портал»ТМ https://op.ua, запрошує до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості "Чиста вода - основа життя" до Всесвітнього дня водних ресурсів та Міжнародного дня за світ без відходів.

Кожна людина є частиною природи, тому від її дбайливого ставлення залежить стан навколишнього природного середовища. Чиста вода, повітря і ґрунт є ключовими факторами для здоров’я та повноцінного життя людей.  

Щороку, 22 березня, світ відзначає Всесвітній день водних ресурсів, який оголосила Генеральна асамблея ООН. Подію започатковано з метою привернути увагу людства до проблем чистої води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

Цікаві факти про воду:

 • Вода не має кольору, смаку або запаху.
 • Вода є єдиною речовиною на планеті, яка існує в трьох станах: твердому (лід), рідкому (річки, озера, океани) та газоподібному (пара).
 • Близько 70% ваги людського тіла складається з води.
 • Людина може прожити без води не більше 5 діб.
 • Вода є необхідною для всіх живих істот для того, щоб вони могли рости, розвиватися та жити. Вона виконує багато важливих функцій у наших тілах, таких як зволоження очей та забезпечення підтримки життєво важливих процесів.
 • Приблизно 71% поверхні Землі покрите водою, але лише близько 3% цієї води є прісною, тобто придатною для споживання.
 • У природі існує постійний кругообіг води, відомий як водний цикл. Вода випаровується з поверхні водойм, утворює хмари, а потім падає до землі у вигляді опадів.

Другий рік поспіль, 30 березня у світі відзначають Міжнародний день за світ без відходів,  який покликаний привернути увагу до однієї з актуальних екологічних проблем – засмічення, сприяти формуванню у суспільства ціннісного ставлення до навколишнього природного середовища, виховання екологічної культури сортування сміття та поводження з відходами.

З кожним роком збільшується кількість відходів, які потрапляють до ґрунту, водойм, повітря, що призводить до забруднення навколишнього середовища. Викидаючи сміття, люди порушують екологічний закон – кругообіг речовин у природі. Оскільки, видобуваючи з її надр корисні речовини, вони повертають їх назад у вигляді сміття, яке не розкладається природним шляхом, а накопичується і створює навантаження на довкілля.

Цікаві факти про відходи:

 • Щодня люди викидають сотні мільйонів пластикових пляшок, кожна з яких розкладатиметься понад 500 років. 
 • У світовому океані міститься близько чотирьох мільйонів тонн сміття, які утворюють величезні сміттєві ями, товщина суміші в яких досягає 5 метрів.
 • Існують різні види сміття, такі як органічні, побутові, будівельні, промислові тощо, кожен з яких має свої властивості та можливості для переробки.
 • Частину сміття можна переробити на нові матеріали або використати для виробництва енергії.
 • Велика частина сміття на звалищах розкладається в анаеробних умовах, що призводить до утворення великої кількості метану, негативний вплив якого вважається однією з основних причин глобального потепління.

З метою привернути увагу дітей та молоді до екологічних проблем сьогодення, необхідності дбайливого ставлення до природних ресурсів та їх раціонального використання, запрошуємо юних талантів через власні творчі роботи подлитися своїми екологічними уявленнями про навколишнє природне середовище.

Основна мета конкурсу - створення умов для духовного та культурного розвитку дітей, виховання екологічної свідомості підростаючого покоління, дбайливого ставлення до водних ресурсів та навколишнього природного середовища, розкриття творчого потенціалу дітей та молоді, популяризація різних видів творчої діяльності, розкриття молодих талантів.

Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на закупівлю потреб ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.   

Тема конкурсу. До участі у конкурсі приймаються роботи, присвячені водним ресурсам, їхньому раціональному використанню та збереженню, проблемам правильного поводження з відходами, їх сортуванню та способам переробки.

Роботи оцінюються за номінаціями: Малюнок; Декоративно-прикладне мистецтво; Фотографія; Сучасне мистецтво; Листівка.

 • Малюнок (формат А4, А3; техніка виконання - фарби, олівці, фломастери тощо).
 • Декоративно-прикладне мистецтво (формат А4, А3; техніка виконання - роботи з паперу/картону, вишивка, плетіння, лозоплетіння, витинання, пластилін, кераміка, бісероплетіння, гончарство, писанкарство, художній розпис, ковальство, народна/сучасна іграшка тощо).
 • Фотографія (приймаються роботи присвячені тематиці конкурса).
 • Сучасне мистецтво (графічний дизайн, ілюстрація, комп'ютерна графіка, анімація, мультиплікація, графіті, боді-арт тощо).
 • Листівка:
  приймаються роботи, завантажені у форматі файлів JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP, що містять короткий текст (до 50 слів) та супроводжується зображенням або малюнком. 

Приєднуйтесь до нас у Facebook, там ми публікуємо результати наших конкурсів - https://www.facebook.com/alaba.op.ua 

Учасники: дошкільнята (від 4 років); учні 1-4 класів; учні 5-8 класів; учні 9-11 класів; студенти ПТО/ВНЗ.

Підпишіться на email розсилку!

Умови та вимоги:

 • Від одного учасника/колективу у певній номінації приймається одна робота.
 • В номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / сучасне мистецтво / фотографія / листівка  допускається колективна робота. В такому разі у заявці необхідно вказати всіх авторів роботи.
 • Роботи у формі колажів у номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / cучасне мистецтво / фотографія / листівка  до участі не приймаються.
 • Формат доданих зображень/фотографій та документів у номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / cучасне мистецтво / фотографія / листівка  - JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP. У номінації листівка приймаються роботи, що містять короткий текст (до 50 слів) та супроводжується зображенням або малюнком. Розмір файлу у зазначених номінаціях не повинен перевищувати 15 Мб.

Розклад:

 • Прийом заявок і робіт: 16.03.2023 - 17.04.2024
 • Визначення переможців: 18.04.2024 - 23.04.2024
 • Публікація результатів: 24.04.2024

Нагороди:

Журі визначає переможців конкурсу (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) в кожній з вікових категорій. Оцінкою робіт та підрахуванням балів займається виключно журі. Електронні/друковані дипломи учасників/переможців/кураторів + медалі учасників будуть надіслані протягом 2-3 тижнів після оприлюднення результатів.

Довідкова інформація з питань конкурсу на сторінці конкурсу.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача