UA Рус

Формування інтелектуального потенціалу учнів у контексті проведення олімпіад з навчальних предметів

(0)
Опубліковано 26.09.2018
Цитування

Миколайчук А. В. Формування інтелектуального потенціалу учнів у контексті проведення олімпіад з навчальних предметів / А. В. Миколайчук // Педагогічний пошук. - 2018. - № 3. - С. 47–50.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті

Зміст матеріалу

Анотація

Розкривається значимість учнівських олімпіад як фактора формування інтелектуального потенціалу обдарованих дітей. Подано аналітичні матеріали щодо підсумків проведення обласного етапу та участі команд Волині в ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році.

Ключові слова: олімпіада, обдаровані діти, інтелектуальний потенціал.

Постановка питання. Знання, формування інтелектуального потенціалу, вияв та підтримка обдарованих дітей є необхідною складовою освітнього процесу на сучасному етапі формування конкурентоздатного випускника закладу освіти. Адже формування та розвиток розумового потенціалу, розвиток здібностей, становлення юних інтелектуальних лідерів є запорукою розвитку нашого краю як на державному, так і на світовому рівні. З огляду на це основними завданнями сучасної освіти є розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, природної обдарованості учнів, формування в них творчого потенціалу, мислення, уміння самореалізуватися. Підтримка та розвиток обдарованості є одним із пріоритетних напрямків сучасної освіти, оскільки поступ будь-якої країни, регіону, міста залежить саме від здатності її громадян нестандартно, креативно та критично мислити, упроваджувати перспективні інновації в різні сфери суспільного життя [2]. У словах міністра освіти Л. Гриневич «сьогодні школа повинна зробити людину успішною» визначено місію нової української школи. Теза Лілії Михайлівни: «для нас найбільший виклик сьогодні – дати можливість проявитися таланту кожної дитини, незалежно від того, в якій школі вона навчається» підтверджує необхідність покращення системи пошуку талановитих дітей. Масовим та розвиненим напрямом із виявлення та підтримки школярів з академічною обдарованістю залишаються учнівські олімпіади з навчальних предметів. Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін – це різновид інтелектуальних змагань в освітньому просторі України, покликаний заохотити до вивчення окремих предметів.

Підпишіться на email розсилку!

Місце в рейтингу новин: 397 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

x
x
Статус користувача