UA Рус

Порядок зарахування дітей до шкіл після повернення в Україну: рекомендації МОН

06 червня 2023 1450 Друк
Порядок зарахування дітей до шкіл після повернення в Україну: рекомендації МОН

Попри те, що в Україні продовжується війна, багато українських сімей, які виїхали за кордон, повертаються у свої домівки. Водночас перед батьками постає питання щодо зарахування дитини до української школи після повернення. Міністерство освіти і науки підготувало рекомендації для батьків, освітян та ВПО, щоб спростити даний процес.

Перелік необхідних документів:

 • Зарахування учня в українську школу здійснюється на підставі заяви одного з батьків (опікунів, законних представників) особисто, електронною поштою чи будь-яким доступним способом.
 • Дитину можуть зарахувати в ту школу, де вона навчалася до вимушеного переміщення, або в будь-яку іншу на вибір батьків або інших законних представників. Зважайте на те, що дитину можуть зарахувати лише в один заклад освіти на території України.
 • У разі зарахування в українську школу рекомендуємо враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл.
 • Необхідно мати довідку зі школи, в якій навчалася дитина за кордоном. Довідка має містити дані про період навчання, перелік предметів, результати оцінювання, систему оцінювання та особисті дані учня. У такому разі оцінювання за предметами, що збігаються з українською програмою, будуть переведені в 12-бальну шкалу та враховані.
 • Якщо довідка відсутня, дитина має право скласти оцінювання до початку навчального року. Форму оцінювання визначає навчальний заклад.
 • У разі проходження дитиною річного оцінювання за предметами, яких немає в закордонних школах (чи всіх за програмою класу), її зараховують до наступного класу (в ту ж школу, де і навчалась, чи будь-яку іншу в Україні). Якщо дитина не проходить оцінювання чи складає його неуспішно, її зараховують до того ж класу.
 • Інтегровані предмети, наприклад, science, зараховують з урахуванням тем, які вивчала дитина (вони вказані в інформаційній довідці).
 • Якщо така інформація відсутня, дитина може скласти оцінювання з відповідних предметів, наприклад, фізики та хімії окремо.
  Школа не може відмовити в зарахуванні дитини. Пропущені предмети можна скласти додатково та продовжити навчання в Україні.

Оцінювання результатів навчання

Семестрове та річне оцінювання учнів 5-8 та 10 класів може здійснюватися, як за 12-бальною шкалою, так і за 2-бальною (склав/не склав) у таких випадках:

 • відсутності з об’єктивних умов задокументованих результатів оцінювання;
 • пропуску більше ніж 50% уроків із предмета;
 • у разі поєднання навчання в закордонній школі та школі України з будь-яких форм навчань;
 • під час оцінювання предметів варіативної складової.

Підпишіться на email розсилку!

Річне оцінювання може бути проведене на початку навчального року, зокрема й онлайн. В окремих випадках — упродовж 1 семестру навчання.

Які документи мають отримати діти після закінчення навчання за кордоном?

Свідоцтво про отримання освіти видається дітям, які перебувають за кордоном та навчаються в українських школах онлайн.

У разі завершення очного навчання в навчальному закладі за кордоном, відповідні документи про отримання освіти визнаються в Україні.

Результати закордонних тестувань для вступу у заклади вищої освіти не є документами, що підтверджують здобутий рівень освіти. Детальніше про тестування для вступу в ЗВО читайте на сайті — https://testportal.gov.ua/

Важлива інформація для внутрішньо переміщених осіб

Учнів, які понад пів року не мали змоги навчатися за будь-якою з форм навчання, зараховують до школи (в ту, де і навчались, чи будь-яку іншу по Україні) за заявою одного з батьків (опікунів чи законних представників). Є два варіанти розподілення за класом:

 • заклад розробляє індивідуальну програму, проводить заняття та оцінювання знань для переведення в наступний клас.
 • за заявою батьків учень може залишитися в тому ж класі.

Рекомендації для українських закладів освіти, як оптимізувати навчання

Якщо дитина додатково навчається закордоном, враховуйте її розклад з урахуванням зайнятості у навчанні в країні перебування. 

Не варто вносити до розкладу ті предмети, які вивчає дитина у закордонній школі, вони будуть перенесені. 

Не варто вносити до розкладу предмети, які в програмі є за вибором. За можливості потрібно використовувати асинхронне навчання з використанням відеозаписів уроків — національну платформу «Всеукраїнська школа онлайн»

Щоб школи могли оптимізувати програми та враховувати розклад, батьки (опікуни чи законні представники) можуть (не зобов’язані) взяти довідку у закордонній школі з розкладом, переліком предметів для вивчення та надати українській школі.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача