Укр Рус

Пункт про зарахування атестації у разі успішного проходження сертифікації діє вже зараз

08 лютого 2023 545 Друк
Пункт про зарахування атестації у разі успішного проходження сертифікації діє вже зараз

З 1 вересня 2023 року набирає чинності нове «Положення про атестацію педагогічних працівників», що затверджено наказом МОН від 9 вересня 2022 року №805. Однак пункт про зарахування атестації у разі успішного проходження сертифікації діє вже зараз. Відповідне пояснення надали в службі освітнього омбудсмена.

Прийняття документа допоможе захистити права педагогічних працівників під час проходження атестації, зокрема за результатами успішної сертифікації. 

В службі освітнього омбудсмена зауважили, що попри те, що нове Положення набирає чинності з 1 вересня 2023 року, вже зараз керівники закладів освіти, атестаційні комісії та педагоги можуть із ним ознайомитися й розпочинати планувати та готуватися до атестаційних процедур на наступний навчальний рік з урахуванням нормативних змін. Адже атестаційні комісії створюються щорічно до 20 вересня, а щорічно до 10 жовтня керівники подають до атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які мають пройти чергову атестацію.

Також наголошується, що підпункт 3 пункту 3 нового положення набрав чинності з дня офіційного опублікування наказу, та визначає, що педагогічним працівникам, котрі до набрання чинності цим наказом успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати (одноразово протягом дії сертифіката), проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної (збереженням присвоєної) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання.

Освітній омбудсмен наголосив, що примус педагогів, які успішно пройшли атестацію та отримали відповідний сертифікат, до додаткового підтвердження своєї фаховості звітами, відкритими уроками та іншими заходами, є прямим порушенням прав педагогічних працівників. Такі випадки мали місце у зв’язку з тим, що деякі атестаційні комісії саме використовуючи правову колізію в законодавстві, послуговувалися чинним застарілим Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, а не Законами України “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту” й порушували право педагогічних працівників на зарахування успішної сертифікації як атестації.

Підпишіться на email розсилку!

Наразі всі атестаційні комісії під час здійснення процедури атестації педагогічних працівників вже зобов’язані враховувати цей пункт без відмовок.  

В службі освітнього омбудсмена нагадали, що зарахування успішної сертифікації має здійснюватися без додаткового вивчення педагогічної діяльності вчителя, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання. 

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача